Setkání divadel – Malé jevištní formy představí deset amatérských souborů

Soutěžní postupová přehlídka amatérských divadel z Moravy – Setkání divadel – Malé jevištní formy 2016 se v prostorách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí uskuteční třetí březnový víkend 18. a 19. března. Představí se deset divadelních souborů a večery budou patřit koncertu písničkáře Dana Vertíga a kapele Petra Váši Ty Syčáci.

 

Na letošním Setkání divadel se v průběhu dvou dnů představí celkem deset moravských amatérských souborů. Osm z nich bude bojovat o postup na Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek a Celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá scéna v Ústí nad Orlicí.

 

 

Divadelní maraton začne v pátek 18. března v 16 hodin. Soubor ZDIVIDLA Ostrava, který se na festivalu představí celkem se třemi inscenacemi, tento den uvede hry Kamarádi a PIPI… Pátek bude patřit ještě kopřivnickému Údivadlu a jeho souboru Malá monstra s inscenací Kličkovaná. První festivalový den zakončí svým koncertem písničkář a pouličník Dan Vertígo, jež své písně doprovází na akordeon a kytaru a rozborový seminář.

 

V sobotu budou Malé jevištní formy zahájeny v pravé poledne třetí inscenací Zahradní slavnost – část 2. Jednání ostravských ZDIVIDEL, následovat bude Komorní scéna 21 z Frýdku-Místku a jejich Ubu NEspoutaný, druhým rokem se představí Valaši v pohybu, kteří si budou tentokrát pokládat otázku Vznikne? Posledními dvěma soutěžními soubory jsou dobře známí NJ feat. Uhřík z Nového Jičína, tento rok hra Třicetosm dva a Nahé divadlo z Rožnova pod Radhoštěm představí Metropoli. Rozhodně nebudou chybět matadoři přehlídky Tom & Jeff a Láhor/Soundsystem. Nebudou však bojovat o postup na přehlídky.

 

 

Ještě než se na rozborovém semináři druhého dne přítomní dozvědí o svém postupu, o tom kdo získá Cenu Josefa Fabiána, neboli sošku z diváckého hlasování a kdo podal nejlepší herecký výkon, bude M-klub patřit alternativní brněnské hudební skupině Ty Syčáci v čele s Petrem Vášou. Přehlídka je zcela přístupná veřejnosti a vstupné je jednotné 100 Kč. Platí na celý festival i doprovodný program.

 

Festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2016 pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ve spolupráci s NIPOS Artama Praha za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje a Města Valašského Meziříčí. Sponzorem festivalu je firma CS Cabot. Vstupenky jsou k dostání na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)


« Zpět


Naposled upraveno 16.2.2019 01:14:24  uživatelem smolka,
rss

aktuality

Nejoblíbenější byl u diváků...

O uplynulém víkendu se v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí konal jubilejní 40. Ročník divadelní přehlídky Setkání divadel – Malé jevištní...

Více

kontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí

Setkání divadel - Malé jevištní formy

Komenského 1,

757 01

Valašské Meziříčí

 

Telefon:


Magda Siekliková:

571 684 577, 739 281 416

 

Email:

sieklikova@kzvalmez.cz

Vícemapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí